Jak dobrać kamery do monitoringu video?

fibaro intercom
Intercom Fibaro
6 marca 2018
Aplikacja fibaro
Home Center – nowa aplikacja mobilna Fibaro
10 stycznia 2019

Dzięki rozwojowi technologii systemy monitoringu video nie przyprawiają już o zawrót głowy. Rozwój technologii wykorzystywanych w kamerach i rejestratorach do monitoringu doprowadził do znacznego spadku cen a co za tym idzie wzrosła popularność tej metody zabezpieczeń. Nie jest już ekstrawagancją monitoring domu czy posesji. Kiedyś ze względu na ceny zarezerwowany był w większości dla obiektów użyteczności publicznej czy zakładów produkcyjnych.

Zawrót głowy może się jednak pojawić w przypadku próby doboru kamery czy rejestratora przez osoby mniej doświadczone w kamery_dahuabranży lub kompletnie nie mające o tym pojęcia ze względu na bardzo dużą ilość sprzętu do monitoringu dostępnego na rynku. Na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniej kamery monitorującej? Jak uzyskać najbardziej optymalne dla naszych potrzeb rozwiązanie? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w dalszej części wpisu.

Dobór kamery do potrzeb użytkownika i obiektu

Obecnie monitoring analogowy przechodzi powoli do lamusa poprzez znaczny rozwój technologii cyfrowej IP. Spowodowane to jest głównie ogromnym wyborem urządzeń oraz bardzo atrakcyjną ceną w porównaniu do jakości oferowanej przez kamery IP. Jak nie zgubić się w gąszczu parametrów kamer? Poniżej wymieniłem podstawowe pytania na które należy odpowiedzieć:

  • Czy kamera ma przekazywać obraz ogólny czy szczegółowy?
  • Jakie warunki oświetleniowe panują na monitorowanym terenie?
  • Gdzie kamera będzie zamontowana: wewnątrz czy na zewnątrz?
  • Jaki ma być monitorowany obszar?
  • Jaką ilość środków chcemy przeznaczyć na instalację?

Chwila zastanowienia się i odpowiedź na te pytania pomogą dobrać nam optymalny sprzęt i przygotować najlepiej dopasowaną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.