Wideodomofon do domu jednorodzinnego…

kartka swiateczna
Wesołych Świąt !!!
14 kwietnia 2017
termonium plus fasada
Jak dobierać parametry styropianu?
5 maja 2017

... Jaki wybrać?

Wideodomofon to doskonalszy i usprawniony brat domofonu. Pozwala, oprócz prowadzenia rozmowy, widzieć osobę dzwoniącą. W zależności od rodzaju wideodomofonu, pozwala na podgląd gościa na monitorze zamontowanym w domu, bądź na telefonie komórkowym czy tablecie.

Na zdjęciu wideodomofon bezprzewodowy firmy Orno

Pierwszą czynnością jest dobór kasety zewnętrznej. O ile walory estetyczne w większości przypadków są na drugim planie o tyle najważniejszym kryterium jest wymiar bramofonu i rodzaj jego montażu. W zależności od szerokości słupka wybieramy panele bramofonu wąskie bądź szerokie. Producenci robią zazwyczaj urządzenia o bardzo zbliżonych wymiarach. Ważną kwestią jest także to czy panel zamontowany będzie pod czy natynkowo. Dodatkową kwestią pozostaje decyzja czy w panelu ma być wbudowana funkcja zamka szyfrowego lub czytnika kart. Zastępuję to nam dodatkowy klucz, który musimy nosić przy sobie.

Jeśli mamy wybrany panel bramofonu, należy dobrać do niego odpowiedni monitor. Tutaj decyduje głownie własny gust. Nie można także zapominać o jakości sprzętu, co przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu. W zależności od modelu, monitor wideodomofonu może mieć rożne dodatkowe funkcje takie jak wyświetlanie obrazu z kamer systemu CCTV, czy otwieranie kilku rożnych wejść takich jak bramka, brama wjazdowa, garażowa itp. Są dostępne także monitory wideodomofonowe głośnomówiące. Ten krok możemy pominąć jeśli decydujemy się na wybór bezprzewodowego wideodomofonu IP. W tym wypadku naszym ekranem wideodomofonu jest nasz telefon lub tablet. Obraz z kamery przekazywany jest do odpowiednio skonfigurowanej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu i z niej odbywa się rozmowa oraz sterowanie przykładowo bramką.

Na chwilę obecną dostępnych jest bardzo dużo rozwiązań wideodomofonowych. Jeśli macie Państwo pytania prosimy o kontakt. Nasi specjaliści podpowiedzą Państwu, które rozwiązanie mogłoby być dla Was najlepsze.

P.S. Przy tym wszystkim zakładamy sytuację idealną, że instalacja do wideodomofonu została poprowadzona w sposób właściwy i z odpowiednią ilością żył w okablowaniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.